Ako fungujeme? :-)

Ekologické alternatívy nielen ponúkame, ala snažíme sa aj prevádzkovať obchod tak, aby sme minimalizovali jeho dopad na životné prostredie. Tiež chceme, aby naši zákazníci radi od nás nakupovali. Preto spolupracujeme s tými najlepšími. Viete, kto to je?

Aby mohol obchod bežať kvalitne a bez výpadkov, využívame služby firmy Coolhousing.

 

Spoločnosť Coolhousing sa dlhodobo venuje "ozeleneniu" svojich služieb. Od roku 2012 využíva inteligentné systémy, ktoré jej umožňujú online sledovať spotrebu hostovaných serverov. Získané štatistiky následne premieta do tvorby cien hostingu, čím motivujem zákazníkov k efektívnemu využívaniu príkonu serverov. 

Ako hovori Karel Umlauf, konateľ spoločnosti Coolhousing: "Ekologická prevádzka dátového centra je jedným z našich dlhodobých cieľov. Jeho výhody sa snažíe prenášať i na zákazníkov, ktorí si síce nepredstavý ušetrený kúsok ľadovca, ale veľmi dobre vnímajú konkrétnu úsporu na faktúre."

Faktúry netlačia na papier, ale využívajú elektronickú fakturáciu, čím šetria papier i emisie produkované prepravou tovaru.

Firma zodpovedne nakladá s elektroodpadom, zapojila sa do projektu Zelená firma, takže jej zamestnanci môžu staré elektrospotrebiče a batérie odovzdať na recykláciu priamo na pracovisku.

 

Keď ste už tovar objednali, faktúru vytlačíme na recyklovaný papier a bežíme s ním do skladu. Tovar balíme do krabíc s papierovou výplňou a ak sa stane, že dostanete výplň plastovú, je to výplň, ktorú sme dostali my od našich dodávateľov. A aby ste mohli krabice ľahko separovať, používame výhradne papierovú pásku. Takže balík, ktorý dostanete, bude vyzerať asi  takto :-)

 

Pripravené balíky vyzdvihne kuriér GLS väčšinou chodí už pred 10tou, takžč máme čo robiť, aby sme ich ráno stihli všetky pripraviť :-)

Spoločnosť GLS sa dlhodobo snaží o zefektívnenie  svojich služieb, takže je držiteľom certifikátu ISO 14001 -Systém environmentálneho manažérstva GLS  a ISO 9001 -Systém riadenia kvality GLS.

A na druhý deň sa balík dostane k Vám - aby ste mohli začať čím skôr príjemné veci využívať na zlepšenie životného prostredia. 

No nie všetky objednávky posielame. Niektoré majú našu špeciálnu pozornosť - raz týždenne ich osobne zavezieme do predajní so zdravou výživou a prírodnou kozmetikou  Naturfyt v Braitslave.

Vtedy ich balíme do papierových tašiek a vreciek  od slovenskkého výrobcu Green Print z našej rodnej Oravy, kde pracuje niekoľko našich kamarátov. 

Ďakujeme za každú podporu a šírenie myšlienok ekologickejšieho fungovania.