Morské huby a hubky

Morské huby a hubky sú živočíchy, ktoré žijú v moriach od polárnych po tropické oblasti. Väčšina žije  v tichých zálivových oblastiach na tvrdých povrchoch. Existuje veľmi veľké množstvo druhov, ale iba niektoré sú vhodné na ďalšie využitie - tie, ktoré majú fibróznu schránku. 

Všetky hubky, ktoré ponúkame, sú zbierané zodpovedným spôsobom, šetrným k životnému prostrediu, aby bol umožnený ich opätovný rast.

Morské huby obsahujú veľmi veľké množstvo minerálov, ktoré sia uvolňujú pri používaní. Majú antiseptické, antibakteriálne a antivirotické vlastnosti. Preto sú hygienickejšie a dlhšie vydržia ako klasické plastové hubky, ktoré sú živnou pôdou pre baktérie. O pocite pri sprchovaní sa písať nedá. Ten musíte zažiť.

Morské hubky sú veľmi savé a podľa druhu rôzne mäkké. 

 Morská tráva  - je huba nižšej cenovej a kvalitatívnej triedy z Bahám. Stále kvalitná, veľmi účinná pri čistení, s výraznejším pílingovým efektom. Ideálna, ak chcete vyskúšať morskú hubu prvýkrát. Môžete ju použiť na umývanie riadu či domácnosti.

 

 Honeycomb rastie do okrúhlej formy rýchlosťou 2 až 4 cm za rok a jej skvelá pórovitá konzistencia vytvára tie najlepšie bubliny pri kúpaní. Je to najpevnejšia huba na trhu. Je známa aj ako Kráľovná morských hubiek, keďže sa v nej snúbi trvanlivosť a jemnosť. Vďaka svojim výnimočným kvalitám je to najdrahšia hubka na trhu.

 Hodvábna hubka (Silk)  - sú tak jemné, že ich môžete používať na odličovanie pleti či ako menštruačné tampóny. Ideálna pre starostlivosť o novorodencov. Nevýhodou je, že pri dennodennom používaní vydrží asi dva roky.

Hnedá farba je pre hubky prirodzená, bielením nadobúdajú jemne žltkastý nádych.

Ak chcete, aby Vám hubky vydržali v dobrej kvalite čo najdlhšie, po každom použití ich zbavte vody stlačením, nie žmýkaním. Ak sú znečistené (napr. zbytkami líčidiel), prepláchnite ich mydlovou vodou, vytlačte vodu a nechajte voľne uschnúť na vzuchu.

Ak používate morskú hubku ako tampón, pred zavedením je potrebné ju navlhčiť a vodu vytlačiť. Po použití ju prepláchnite vodou a po skončení cyklu je dobré ju dezinfikovať v octe. Neodporúča sa používať jednu hubku dlhšie ako 6 mesiacov.

Hubky môžete použiť na maľovanie stien či tvorenie s deťmi.