Železné panvice

Plytká železná panvica - 16cm

Kvalitná železná panvica na ohrievanie alebo vyprážanie s priemerom 16cm. Je vhodná na všetky typy sporákov, ale aj na otvorený oheň.
16,70€

Plytká železná panvica - 24cm

Kvalitná železná panvica na ohrievanie alebo vyprážanie s priemerom 24cm. Je vhodná na všetky typy sporákov, ale aj na otvorený oheň.
24,50€

Plytká železná panvica - 28cm

Kvalitná železná panvica na ohrievanie alebo vyprážanie s priemerom 28cm. Je vhodná na všetky typy sporákov, ale aj na otvorený oheň.
35,60€

Železné panvice od Albert Turk sú podobne ako liatinové klasikou, ktorú poznali už naše staré matere. Nepriľnavú vrstvu tvorí olej naviazaný na železo.

Na rozdiel od liatinových panvíc, tieto sú valcované, preto je povrch hladší. Sú tenšie, a teda aj ľahšie, čo uľahčuje manipuláciu. Na druhej strane sa panvica jedlom výrazne ochladzuje, preto nie je vhodná na pečenie napr. steakov a aj pečenie palaciniek je dlhšie. Ak však hľadáte ľahkú panvicu napr. na ohrievanie či na prípravu rýchlych raňajok, táto panvica Vás určite nesklame.

Železné panvice nepatria do umývačky riadu.

Bezpečnostné upozornenie: Úchytky môžu byť počas používania horúce. Prosím, používajte chňapky. Prázdnu panvicu neprehrievajte, môže dôjsť k jej deformácii.