Perkarbonát sodný s aktivátorom - 1kg

Perkarbonát sodný sa používa ako bielaci prášok pri praní a čistení. TAED (aktivátor perkarbonátu sodného) ho umožňuje používať aj pri praní na nižších teplotách (pod 60°C).
Kód: 778134
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
5,30€

Bieliaci prášok - perkarbonát sodný - je zlúčeninou peroxidu vodíka a uhličitanu sodného. Pri pôsobení tepla a vlhka sa kyslík uvoľňuje a tvorí peroxid vodíka, ktorý má bieliaci (rozjasňuje zašednutú bielu farbu, prevencia zašednutia bielizne, pranie plienok) a dezinfekčný účinok.

Je vhodný aj na namáčanie (bielej alebo stálofarebnej) bielizne. Poradí si so škvrnami od vína aj trávy a je skvelým pomocníkom pri škvrnách od krvi - stačí namočiť zakrvavenú vreckovku do teplej vody s perkarbonátom a problém je v okamihu vyriešený. Výhodou je, že tento roztok dokonale vyčistí aj umývadlo, do ktorého ste vreckovku vložili. Výborne odmasťuje.

Jeho nevýhodou je, že sa rozpúšťa a účinkuje až pri teplotách nad 60°C. Preto sa do perkarbonátu pridáva TAED (Tetraacetylethylendiamin, Aktivátor perkarbonátu sodného) v koncentrácii cca 5%. TAED aktivuje perkarbonát už pri teplotách od 30°C.

Kombináciou perkarbonátu a TAED získate ekologický a nealergizujúci prací prostriedok na bielu a stálofarebnú bielizeň. 

 

Aké je jeho ďalšie využitie?

 

Čistenie odtoku: do odtoku nasypte 1-2 lyžice perkarbonátu a zalejte hrnčekom teplého octu. Ocot s práškom vytvoria penu a rozpustia mastné usadeniny. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom prepláchnite teplou vodou.

Čistenie práčky: do bubna prázdnej práčky nasypte cca 200g kyseliny citrónovej, pridajte 2 lyžice perkarbonátu a pračku pustite na 60-90°C (postačujúci bude kratší cyklus).

Čistenie WC: do WC nasypte 1-2 veľké lyžice perkarbonátu a zalejte 1,5l horúcej vody. Nechajte pôsobiť aspoň 15 min a následne vyčistite WC kefou. Ak se vo vašej toalete vyskytuje vodný kameň, nechajte prášok pôsobiť cez noc a pre zvýšenie čistiaceho účinku pridajte lyžicu odstraňovača vodného kameňa alebo 1/2 hrnčeka teplého octu. Ak se nepodarí odstrániť dlhodobé usadeniny, opakujte postup znovu, prípadne použite mechanickú silu - gumovú rukavicu a drôtenku.

 

Balenie: 1kg, plastová fľaša.

 

Vyrobené v Nemecku a Číne (TAED). Balené v ČR.

Vlastnosti
zloženie perkarbonát sodný, TAED (5%)
hmotnosť 1kg
materiál obal: plastová fľaša
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Lufa - prírodná špongia - 15cm

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-) Prírodná lufa sa využíva ako ekologická hubka na riad. Malá lufa sa nastrihá na kúsky aké potrebujete. Z jednej malej lufy vyjdú cca 4 hubky. 1 hubka vydrží cca 2 mesiace. Lufa sa tiež využíva na masáž tela pri sprchovaní. 100% kompostovateľná. Dodávame stlačenú/zlisovanú, aby zaberala čo najmenej miesta pri preprave.
2,20€

Vatové tyčinky - kompostovateľné (300ks)

Kompostovateľné vatové tyčinky do uší. Vyrobené z biobavlny s papierovou paličkou - 300ks v balení. Balené v krabičke z recyklovaného papiera. 100% rozložiteľné. Paličky do uší ideálne vyhadzujte do kompostu/bioodpadu, ak nemáte, tak do zmesového odpadu. Netrieďte do papiera.
1,95€

Hubka - mačičky

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom severskom dizajne. Kompostovateľná.
2,50€

Kompostovateľná utierka z viskózy (2ks)

Prateľné viskózové utierky z prírodného materiálu bez mikroplastov, vhodné na umývanie podlahy či dlažby. V bielej farbe so zelenými kvetmi.
3,50€