Eko pranie

Zmäkčovač vody - uhličitan sodný - 1kg

Zmäkčuje vodu a tým chráni práčku pred usadzovaním vodného kameňa. Rozpúšťa tuk a odstraňuje škvrny z textilu. Taktiež je jednou zo základných surovín na výrobu domáceho pracieho prášku a mydlového slizu.
2,50€

Perkarbonát sodný s aktivátorom - 1kg

Perkarbonát sodný sa používa ako bielaci prášok pri praní a čistení. TAED (aktivátor perkarbonátu sodného) ho umožňuje používať aj pri praní na nižších teplotách (pod 60°C).
5,30€

Ekologické pracie prostriedky majú oproti tradičným čistiacim prostriedkom mnoho výhod.  Sú biologicky odbúrateľné, takže vo vodných systémoch nezanechávajú žiadne škodlivé chemikálie. Okrem toho ekologické pracie prostriedky nemajú takú pravdepodobnosť podráždenia pokožky, takže sú bezpečnejšie pre osoby s citlivou pokožkou.

Ekologické pracie prostriedky sú účinné pri odstraňovaní špiny a nečistoty, avšak nezaťažujú životné prostredie. Sú vhodné do domácnosti s ČOV (s čističkou odpadových vôd), žumpou i koreňovou čističkou. V soritmente nájdete niekoľko druhov pracích gélov, prachov, aviváží a iných pomôcok na efektívne ekologické pranie.

Na škvrny odporúčame naniesť žlčové mydlo a nechať pôsobiť niekoľko minút a až potom dať bielizeň prať.