RSS

Blog

Termofľaša - prečo, za koľko a na ako dlho?
Oplatí sa Vám kúpa nerezovej fľaše? Kedy sa Vám investícia vráti? Čo by ste mali robiť, aby fľaša dlho slúžila?
Čo je lufa?
Všetko, čo ste chceli vedieť o pestovaní, pôvode, použití lufy nájdete v tomto blogu plnom fotiek a informácií.
Posielame (skoro) ihneď.
My vieme, že keď si niečo objednáte, chceli by ste to mať čím skôr. Preto robíme všetko preto, aby objednávka od nás odišla najneskôr do 24 hodín. Hovoría o tom aj Vaše recnezie na Heuréke . Ako prebieha spracovanie objednávky a jej dodanie? Dozviete sa v tomto blogu.
Aký eko svadobný dar poteší?
Ak sa chystáte na svadbu a rozmýšľate nad darom, ktorý poteší, bude praktický aj pekný, máme pre Vás pár odporúčaní. Najprv všeobecné, potom konkrétne. V provom rade skúste zistiť, či mladomanželia už nemajú nejaký zoznam preferovaných darov. Tak sa vyhnete kúpe niečoho, čo mladí vôbec nepotrebujú alebo dokonca vyslovene nechcú.
Vyberte si správnu panvicu
Ak nie je dobrou voľbou teflónová ani keramická panvica, čo potom? Liatinová, nerezová alebo smaltovaná. Každá má svoje výhody aj nevýhody. Všetky si zhrnieme v tejto recenzii.
Prečo si nekupovať teflónovú a keramickú panvicu?
Ak si idete kupovať novú panvicu, skôr ako zájdete do obchodu a kúpite si nejakú známu značku teflónovej alebo keramickej panvice, zvážte ich výhody a nevýhody. Pretože o nevýhodách sa hovorí málo a reklama Vás bude presviedčať iba o ich výhodach. Ale čo na to všetko ekológia? Všetko si v tomto článku zhrnieme.
Nakličovanie - ako na to?
Čerstvé klíčky sú lahodným doplnkom čerstvých šalátov, surových aj varených jedál. Sú nabité vitamínmi, minerálmi, aminokyselinami, enzýmami a stopovými prvkami. Naklíčenie semien alebo strukovín nie je ťažké a môže to byť zábavný a obohacujúci proces. Vyžaduje si minimálne vybavenie a dá sa nakličovať v každej kuchyni. Tu je niekoľko krokov, ktoré Vám pomôžu začať s klíčením.
Prehľad kompostovateľných vreciek
Kompostovateľných tašiek, vreciek a vriec máme naozaj široký výber. V čom sa líšia? Na čo máte myslieť pri výbere? Odpoveď nájdete v prehľadne spracovanej tabuľke.
Čo hovorí veda o menštruačnom kalíšku?
Menštruačný kalíšok je jedna z vychytávok žien, ktoré sa snažia žiť zodpovednejšie k prírode. Je však bezpečný? A čo na to veda? Prečítajte si náš prehľad štúdií na tému kalíška za posledné 4 roky.
Ktorý olej je vhodný na vyprážanie a vypaľovanie liatinovej panvice?
Ktorý olej je najvhodnejší na vyprážanie a vypaľovanie panvice? A prečo by ste nemali prekračovať teplotu, pri ktorej začína olej dymiť? Pretože nestačí mať kvalitnú a bezpečnú panvicu, ale mali by ste používať na vyprážanie vhodný olej bezpečným spôsobom.