Smaltovaný oválny pekáč s pokrievkou Belis - 6,5l

Smaltovaný pekáč oválneho tvaru s praktickou pokrievkou - na prikrytie pri dusení, po dopečení na udržanie tepla alebo pri skladovaní nedojedeného jedla.
Kód: 854555
: Belis
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
65,00€

Pre riad BSE je charakteristický matný, čierny smalt z vonkajšej strany. Vnútro pekáča pokrýva tmavomodrý smalt.

Vonkajší čierny smalt je spočiatku "otvorený", preto sú na ňom viditeľnejšie stopy po nátere. Matný smalt sa po niekoľkých použitiach "zatiahne" a získa klasickú, tmavočiernu farbu.

Oválny pekáč s pokrievkou je ideálnou možnosťou, ak potrebujete upiecť jedlo domäkka - pokrievka zaručí, že pri používaní v rúre sa bude jedlo dusiť. 

Po dopečení nie je potrebné vďaka pokrievke prekladať jedlo do iných nádob, aby sa predišlo oschnutiu.

 

Firma BELIS a. s. je jediným výrobcom smaltovaného riadu v Českej republike - nachádza sa pri Českých Budějovicích a je taktiež významným výrobcom v celosvetovom merítku.

Výroba smaltovaného riadu začala v roku 1893. Výrabali sa predovšetkým smaltované výrobky - cedule, vedrá, konvice a v dobe svetových vojen firma vyrábala aj pre armádne účely. Vroku 1951 vznikol národný podnik SFINX, ktorý smaltovaným riadom zásoboval celé Československo. V roku 1976 bola pri požiari zničená väčšia časť výrobne, ktorú znovu vybudovali s veľmi moderným výrobným systémom na svetovej úrovni. V roku 1989 bola z firmy SFINX založená firma BELIS, ktorá funguje dodnes - výroba sa neustále rozširuje a rozvíja.

Dlhoročná tradícia smaltovaného riadu a bohaté skúsenosti s jeho výrobou garantujú výrobky najvyššej kvality. Smalt je používaný v domácnostiach už po desaťročia a pri jeho kúpe je zaručené, že ho zdedia ešte Vaše vnúčatá.

V rámci rozširovania ponuky sa firma BELIS rozhodla oprášiť značku SFINX, ktorá obsahuje široký sortiment smaltovaného riadu do kuchyne - v rámci nej aj radu BSE, ktorú Vám u nás ponúkame.

Firma BELIS si taktiež uvedomuje svoju zodpovednosť k ochrane životného prostredia a preto aplikovala a udržuje enviromentalny systém kvality ISO 14001.

 

Vyrobené v Českej republike.

 

Vlastnosti
materiál smalt
hmotnosť 3655g
rozmery s rúčkami [cm] 40cm
vnútorný vrchný rozmer /priemer [cm] 32,5cm x 25cm
výška 11cm
doplnkový rozmer [mm] výška s pokrievkou: 16cm
objem 6,5l
Tagy produktu