Sonett

Sonett -logo

Všetky ich surové materiály sú kompletne odbúrateľné a neobsahujú syntetické zložky, farbivá a konzervanty, neobsahujú enzýmy, petrochemické látky, bieliace zložky a pri ich výrobe nebolo použité genetické inžinierstvo ani nanotechnológia. Oleje použité na výrobu mydiel a všetky esenciálne oleje sú 100% organického pôvodu - 100% olivového, repkového, slnečnicového a kokosového oleja a bambucké maslo sú organicky pestované. Viac ako 95% esenciálnych olejov sú tiež z kontrolovaného ekologického pestovania.

Sonett vznikol ako podnet našej starostlivosti a zodpovednosti za vodu – ako esenciu života. Voda ako taká, umýva a čistí a tým, že používa kompletne biologicky odbúrateľné surové materiály, zvyšuje schopnosť vody čistiť a súčasne ju vracia späť do prírody. Aj keď je pranie a čistenie pre človeka užitočné, znečisťuje vodu. Ich úlohou je dať tieto činnosti do harmónie s prírodou a vodou.

ZDROJE ENERGIE

Polovicu elektrickej energie získavajú z blízkej malej vodnej elektrárne. Zvyšok dodáva Greenpeace Energy. Na kúrenie používajú systém spaľovania drevného odpadu.

CERTIFIKOVANÁ EKOLOGICKÁ KVALITA

Celý sortiment Sonett je certifikovaný podľa kritérií Eco garantie – prémiovej značky pre ekologické pracie a čistiace produkty. ECO Control je nezávislým kontrolným orgánom, ktorý garantuje a monitoruje, že napĺňajú ich vlastné kritériá kvality. Sonett bol tiež certifikovaný symbolom Stop Climate Change. Tento certifikát garantuje analýzu celofiremnej činnosti Sonett čo sa týka emisií CO2 a úplnú transparentnosť procesov generujúcich CO2. Táto analýza dokazuje, že Sonett neprodukuje takmer žiaden CO2 prostredníctvom svojho systému kúrenia a využívania elektriny.