Odstraňovač vodného kameňa - kyselina citrónová - 0,9kg

Kyselina citrónová je vynikajúcim prostriedkom na čistenie od vodného kameňa a údržbu umývačky, práčky, varnej kanvice, kávovaru alebo toalety. Oproti octu nezanecháva žiadny pach a je šetrnejšia k plastovým a gumovým častiam spotrebičov. Pravidelná údržba spotrebičov prispieva k ich úspornejšej prevádzke.
Kód: 778114
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
8,70€

Kyselina citrónová - monohydrát - poslúži v domácnosti na čistenie a úspornejšiu prevádzku umývačiek riadu, práčok, varných kanvíc, kávovarov. Skvele vyčistí usadený vodný kameň z WC, roztokom sa dajú vyčistiť kúpeľňové a kuchynské povrchy alebo aj terakotové kvetináče (video návod).

A môžete ju použiť aj na výrobu domácej plastelíny. Recept nájdete nižšie.

Návod na použitie:

Práčky: Nasypeme 1 hrnček (cca 200 g) prášku do bubna prázdnej práčky alebo na dno prázdnej umývačky a spotrebič zapneme na prací/umývací cyklus pri teplote 50-60 °C. Po zahriatí vody spotrebič vypneme a 30 minút necháme pôsobiť. Potom program dokončíme, vrátane preplachu vodou.

Kávovary: 1 lyžicu (cca 15 g) rozpustíme v teplej vode, vlejeme do kávovaru a necháme prejsť varným cyklom. Potom prepláchneme čistou vodou.

Varné kanvice: Kanvicu naplníme vodou, pridáme 1 lyžicu (cca 15 g) a privedieme k varu. Kanvicu vypneme a necháme cca 30 minút pôsobiť. Potom vylejeme a dôkladne vypláchneme vodou. Horúci roztok zostávajúci po čistení spotrebičov môžeme využiť na čistenie WC i kúpeľňových a kuchynských povrchov. 

Kyselinu nepoužívajte na hliníkové nádoby.

Domáca plastelína:

  • 500g hladkej pšeničnej múky (lepšia je biela ako celozrnná)
  • 150g soli
  • 3 polievkové lyžice kyseliny citrónovej 
  • 500ml vody
  • 6 polievkových lyžíc rastlinného oleja.
  • potravinové farbivo (práškové)

Osobitne si zmiešame suché suroviny.

Pozn.: Ak chcete robiť viac farebných plastelín, do zmesi nedávajte farbivo. Tie pridáte až na koniec do už vyrobenej plastelíny. Následne ho treba poctivo do plastelíny zapracovať. Ak chcete urobiť iba plastelínu jednej farby, farbivo už môžete pridať. Ušetríte si tým veľa času :-)

Do vriacej vody dáme olej a všetko spolu zmiešame, vypracujeme hladké cesto a plastelína je hotová. V chladničke v uzatvárateľlnom vrecku vydrží celé mesiace. 

Ak sa Vám dostane na oblečenie alebo do koberca, stačí počkať pár hodín. Plastelína uschne a jednoducho ju vykefujete.  

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Príjemnéveci.sk (@prijemneveci)

 

Vyrobené v Belgicku. Balené v ČR do papierového vrecka.

Vlastnosti
hmotnosť 0,9kg
zloženie kyselina 2-hydroxy-1,2,3-propantrikarboxylová
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Lufa - prírodná špongia - min. 50cm

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-) Prírodná lufa - špongia sa využíva ako ekologická hubka na riad. Nastrihá sa na kúsky aké potrebujete. Z jednej lufy vyjde cca 10 hubiek. 1 hubka vydrží cca 2 mesiace. Lufa sa tiež využíva na masáž tela pri sprchovaní. 100% kompostovateľná. Dodávame stlačenú/zlisovanú, aby zaberala čo najmenej miesta pri preprave.
5,60€

Metlička na stôl - čierny ježko

A omrvinky na stole už nemajú šancu. :-) Drevená metlička na stôl v tvare ježka - s čiernymi konskými vlasmi je štýlovou pomôckou do kuchyne. Môže slúžiť aj ako praktická hračka pre deti.
7,00€

Mydlo na holenie - rakytník - 65g

Klasické mydlo na holenie s rakytníkom - so sviežou vôňou limetky a pomaranča. Mydlo optimálne pripravuje pokožku, bradu a fúzy na jemné a perfektné mokré holenie.
6,90€

Mydlo na holenie - aloe vera - 65g

Klasické mydlo na holenie s aloe vera, s vôňou dubového machu a drevitými vôňami. Mydlo optimálne pripravuje pokožku, bradu a fúzy na jemné a perfektné mokré holenie. Mydlo je v zľave z dôvodu poškodenia obalu (viď foto).
6,90€